Kurz základních Super dovedností
pro kontakt se zákazníky

Kurzy a programy pro týmy zákaznického servisu

Co je v kurzu připraveno?

Základní témata každého týmu zákaznické podpory

 • Jak zvládat 100 a více emailů denně.
 • Jak si ve firmě vyjednat podporu.
 • Jak zvládat stres.
 • Jak si udržet vlastní hranice ve složité komunikaci.
 • Jak být profíkem za každé situace.
 • Jak delegovat a nenechat si zbytečně delegovat.
 • Jak poznat blížící se vyhoření u sebe nebo ostatních.

Multikulturní rozdíly

Respektuj a buď respektován. Zásadní i vtipné kulturní rozdílosti od někoho, kdo je aktivně žil. Jak nešlápnout vedle a užít si tuhle virutální cestu kolem světa,

20+ let zkušeností s podporou

Děsivé číslo, ale ano, tolik let pracuji se zákazníky. V různých odvětvích, pozicích a zemích. Přináším zkušenost ze zemí, kde existuje nepřerušený vývoj zákaznické podpory jako je Německo, Holandsko, Španělsko nebo Belgie. 

Dlouhodobější programy i jednoráznové kurzy

Program vám sestavím na míru vašim potřebám nebo vám představím jednotlivé moduly a vy si kurz sami poskládáte. 

Sebevědomá angličtina

Dost klasických jazykových kurzů. Nehledě na to, z jakého týmu lidé jsou, může se vám hodit individuální hodiny nebo týmový workshop v angličtině.

 • Příprava na konferenci
 • Telefonování v AJ bez stresu
 • Příprava na mezinárodní veletrhy
 • Příprava na prezentaci v angličtině

Únava v týmu, stres, těžká období

Syndrom vyhoření není žádná chiméra, ale opravdový a hmatatelný problém současné doby. Naučte se poslouchat svůj tým, rozeznat první příznaky a kritické momenty tak, aby vaši lidé neonemocněli. Získáte tím pozitivně naladěný a stabilní tým zákaznické podpory.

Spokojený tým 

Co není zdravé uvnitř, nemůže pozitivně zářit ven. Jsou vaši zaměstnanci spokojení? Mají možnost vyjádřit své pocity, názory nebo obavy? Mají dostatečně volné ruce k práci a zároveň podporu, když ji potřebují? Můžeme se zeptat a společně situaci začít měnit. Dobrá atmosféra v týmu zajistí i skvělý servis pro vaše zákazníky.

Spokojený tým 

Co není zdravé uvnitř, nemůže pozitivně zářit ven. Jsou vaši zaměstnanci spokojení? Mají možnost vyjádřit své pocity, názory nebo obavy? Mají dostatečně volné ruce k práci a zároveň podporu, když ji potřebují? Můžeme se zeptat a společně situaci začít měnit. Dobrá atmosféra v týmu zajistí i skvělý servis pro vaše zákazníky.

Jaké jsou přínosy?

Pro management

Dělání chyb je v každém procesu téměř nevyhnutelné. Když už ale vše běží: zákazníci mají zájem, stíhá se výroba, máme výhled do budoucna, dostatek dobrých lidí ... prostě vše jsme dotlačili téměř do cíle, pak je náhlá ztráta zákaznické důvěry velké mínus napříč celou firmou. O to víc, že není dlouho vidět.
Opravdu dobře nastavená zákaznická podpora je naprosto ideálním řešením. Identifikuje problém interně a důvěru i vztah se zákazníkem naopak posílí. 

Pro jednotlivé členy týmu

Pomůžeme vám tam, kde je třeba: v boji se stresem, se stíháním o dovolených anebo s tou nejtěžší krizovou komunikací a odbornou angličtinou.
Společně zařídíme, aby vaše firma začala chápat, jak je podpora zákazníků důležitá.

Pro vedení týmu i HR

Přejděme na vyšší úroveň zákaznického servisu. Naučím vás způsob, jak si zajistit dostatek lidí s těmi pravými kompetencemi ve vašem týmu a provedu vás tím, jak se může tým motivovaně dál rozvíjet. Máte-li kompletně pokryté své kompetenční teritorium, máloco vás na vaší cestě k zákazníkovi může překvapit. 

Jak to probíhá?

Programy a kurzy jsou vždy připraveny na míru vašim aktuálním potřebám.

01

Očekávání & analýza

Nejdříve vyladíme vzájemná očekávání. Ve hře mnoho neznámých a každá firma i každý tým je jiný. Probereme veškeré důležité věci, od vámi preferovaného zaměření kurzu, přes počty účastníků a oddělení, která se zúčastní, až po datum konání.

02

Stav & nabídka

V druhém kole si nastavíme si jasné cíle a dostanete vaši nabídku na míru. Jakmile vše sedí, jde se na to.

03

Realizace & follow up

Kurz probíhá offline. Ano, v jedné místnosti a fyzicky přítomni (tak jako kdysi). Během kurzu lektorka průběžně komunikuje poznatky s managementem. Upraví se tak jemné zacílení dle konkrétních potřeb týmu. V závěru kurzu hodnotí sami účastníci míru uvedení poznatků do praxe a přínos.

Ano máte pravdu, můžeme toho tady vyprávět mnohem více, ale lepší bude si přečíst krátkou případovou studii o tom, jak vypadá změna doopravdy a co o ní prohlásili naši absolventi i jejich vedení.

Proč já?

Jsem Jana Streichsbierová a mou vášní je zákaznický servis.

Celý život jsem se snažila skvěle reprezentovat firmy a společnosti tím, že jsem se starala o jejich zákazníky. Mám ověřeno, že správné nastavení mysli  a procesů může byznys v jakémholiv oboru eskalovat o několiv stupňů výš. 

Zároveň jsem se pracovně ocitla skoro na dvě dekády mimo české prostředí a na vlastní kůži zažila servis v jiných zemích. Přátelský, i když někdy značně rozevlátý španělský, velmi korektní a moderní v Nizozemí a efektivní a lidský v Belgii. 

Miluju práci s lidmi, kterým záleží na spokojených zákaznících stejně jako na jejich profitu. S dobře nastavenými zákaznickými procesy lze totiž mít úspěšně obojí. 

Potřebujete více informací? 

Kontakt

+420 ‭777 263 857
info@customo.eu

FAQ (Často kladené dotazy)

Jak dlouhý je kurz?

Kurz je sestaven do 4 modulů po 4 hodinách, běžně celý kurz proběhne během 3 měsíců. Umíme se ale přizpůsobit konkrétním potřebám a požadavkům zadavatele.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je primárně určen pro týmy, které přímo komunikují se zákazníky v B2B prostředí, ale ani B2C prostředí (např. turismus, doprava) nám není cizí. 

Je možné rezervovat si konzultaci zdarma?

Ano! Pro dobře zacílenou pomoc je potřeba si vzájemně dobře porozumět. Konzultace zdarma je skvělá forma, jak se dozvědět víc o výzvách, které právě řešíte. 

Potřebuje můj tým takový kurz?

Stres, přetíženost a zvyšování nároků na zákaznický servis je běžná věc, takže ano, váš tým může z kurzu benefitovat. Pokud máte ale vysokou fluktuaci, hodně nováčků nebo se nacházíte ve fázi růstu, pak je rozvoj členů týmu naprosto zásadní. 

Kontakt

K tomu, abychom vám mohli dát konkrétní nabídku, potřebujeme znát vaši situaci. Nechte mi na sebe kontakt a já se ozvu, jakmile vaši zprávu dostanu.

Že nechcete nic psát?


Klidně zavolejte na +420 ‭777 263 857‬
Nebo si spolu můžeme domluvit 30 min online schůzku.

Blog

Zákaznická zkušenost & mystery shopping & Terno

Zákaznická zkušenost & mystery shopping & Terno

Jednota České Budějovice provozuje 32 prodejen Trefa v jihočeském kraji a 7 supermarketů Terno po celé České republice. Jako každý rok, i na 2024 bylo plánované školení pro vedoucí supermarketů a prodejen,a pro to letošní jsem byla, k mé obrovské radosti oslovena já s projektem Customo.

Náročná komunikace v angličtině (nejen) pro týmy zákaznické podpory

Náročná komunikace v angličtině (nejen) pro týmy zákaznické podpory

S týmy zákaznické podpory, projektů a nákupu firmy Schwan Cosmetics jsem nepracovala poprvé. Když jsme jednali o další spolupráci, vzali jsme si k ruce i zpětné vazby studentů, ze kterých vyplynulo, že by se jim líbilo rozšířit původní část věnované komunikaci v cizích jazycích a věnovat se jí z hlediska mluveného jazyka a telefonování.

Případová studie Tank&Café Halámky

Případová studie Tank&Café Halámky

Obrátila se na mě jednatelka soukromé čerpací stanice Tank&Café v Halámkách. Ráda by aktivně čelila snižování počtu návštěvníků, hlavně tím, že vyladí služby čerpací stanice na maximum.

Vyžádejte si svou konzultaci zdarma.

K tomu, abychom vám mohli dát konkrétní nabídku, potřebujeme také něco málo informací od vás. Nechte nám na sebe kontakt a základní info. Ozveme se vám během chvíle zpět.

Že nechcete nic psát?
Tak nám klidně zavolejte na +420 ‭777 263 857‬
Nebo si spolu můžeme
naplánovat krátkou info schůzku na ZOOMu